תאונות דרכים נזקי גוף

תביעות נזקי גוף

ניהול תביעה בגין נזקי גוף עקב תאונת דרכים דורש מומחיות. מאחר ולרוב בתאונת דרכים האחריות הינה מוחלטת – כלומר אין חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה – ההתדיינות מול חברת הביטוח מתרכזת בהוכחת הנזקים וההפסדים אשר נגרמו וייגרמו לנפגע בעתיד. ככל שיעלה בידי הנפגע להציג את ראיותיו כראוי יפסוק בית המשפט לנפגע פיצוי גבוה. לאור זאת מומלץ להיות מיוצג על-ידי עורך דין תאונות דרכים.

במאמרים להלן, מידע משפטי אשר רלוונטי לנפגעי תאונות דרכים.

במסגרת המאמרים אנו משיבים, בין היתר, לשאלות כדלקמן:

(1) מהי תאונת דרכים?

על-פניו התשובה לשאלה זו נראית ברורה – תאונת דרכים הינה תאונה בה מעורב כלי רכב. במציאות התשובה הרבה יותר מסובכת שכן לעיתים קיימת מחלוקת האם תאונה כלשהי נחשבת כתאונת דרכים אשר מכוסה ע"י ביטוח החובה של הרכב. כך למשל האם תאונה בעת ירידה מכלי רכב הנה תאונת דרכים? האם תאונה בעת נסיעה ממלגזה הנה תאונת דרכים? האם פגיעה ממנוף של משאית מהווה תאונת דרכים? על מנת להמנע מטעויות אשר עלולות לגרום לדחיית התביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מייד לאחר התאונה. ראו מידע נוסף במאמר – מהי תאונת דרכים.

(2) כיצד מתנהלת תביעת תאונת דרכים ואיזה פיצוי אני אמור לקבל ?

עורך דין לתאונות דרכים מכיר את הפרוצדורות הקשורות בניהול תביעת תאונות דרכים ולעיתים יכול להעריך את סכום הפיצויים המשוער. בעת שמגישים תביעה לבית המשפט יש לבקש מבית המשפט שימנה מומחים רפואיים בתחומים הקשורים לפגיעות הנפגע. לאחר שהמומחה מגיש את חוות דעתו ניתן להעריך את הפיצוי שיקבל הנפגע שכן הפיצוי מבוסס על נסיבותיו האישיות של הנפגע כגון גילו, שיעור התשכרותו לפני ואחרי התאונה, האם מדובר בתאונת עבודה, מה שיעור הנכות של הנפגע ועוד. במאמר אופן ניהול תביעת תאונת דרכים אנו מסבירים כיצד מתנהלת התביעה ואיך מחשבים את הפיצויים.

(3) נפגעתי בדרך לעבודה, במהלך העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. את מי אני תובע?

נפגע תאונת דרכים שהנה גם תאונת עבודה זכאי לתבוע הן את ביטוח החובה של הרכב והן את המוסד לביטוח לאומי. הנפגע אינו מקבל פיצוי כפול ומומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים אשר יסביר לנפגע כיצד ניתן לקבל את הפיצוי המירבי במקרה כזה וכיצד להתנהל מול הגורמים השונים. עורך דין לתאונות דרכים אשר גם מבין בהליכי הביטוח הלאומי יוכל לסייע לנפגע בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין במאמר תאונת דרכים בדרך לעבודה.

(4) נפגעתי בתאונת דרכים ע"י רכב שלא היה לו ביטוח חובה. מה עושים?

קיימים מקרים בהם אדם נפגע בתאונת דרכים כאשר לרכב הפוגע אין ביטוח חובה. מקרה מסוג זה יכול להתרחש עקב תאונת פגע וברח, כאשר לנהג הפוגע אין ביטוח, או כאשר נהג הרכב אינו מודע לכך שלרכב בו הוא נוהג אין ביטוח (כמו במקרה של נהיגה ברכב של מעסיק או של חבר). במקרים אלו ניתן להגיש תביעה נגד קרנית, תאגיד אשר הוקם לצורך פיצויי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח. למידע נוסף קראו את המאמר – תביעה נגד קרנית.

(5) מתי מתיישנת תביעה של נפגע תאונת דרכים?

תביעת נזקי גוף מתיישנת תוך 7 שנים מים התאונה. למידע נוסף קראו את המאמר התיישנות תביעת תאונת דרכים.

(6) בית המשפט פסק לי פיצוי נמוך מידי. האם ניתן להגיש ערעור?

ניתן להגיש ערעור בזכות על פסק הדין הראשון שניתן אולם יש לדעת כי, על-פי רוב, בית המשפט של הערעור לא יתערב בקביעותיו העובדתיות של בית המשפט שנתן את פסק הדין וישנה את הפיצוי שנפסק רק אם נפלו טעויות קיצוניות בפסק הדין. על-כן, חשוב לקבל ייצוג מקצועי מעורך דין לתאונות דרכים מתחילת הדרך. למידע נוסף: ערעור תאונות דרכים.

(7) איבדתי את מקום עבודתי עקב התאונה כיצד אני אתקיים במשך הזמן בו מנוהל המשפט?

בניגוד לתביעות נזקי גוף אחרות, היה ועקב תאונת הדרכים נגדע מקור הכנסתו של הנפגע (אף אם באופן זמני) וכתוצאה מכך אין הנפגע מסוגל לפרנס את עצמו או את משפחתו רשאי הנפגע לפנות לחברת הביטוח או לבית המשפט בבקשה לקבלת פיצוי תכוף (על חשבון הפיצוי הסופי). מאחר והתדיינות משפטית עלולה להמשך זמן רב אמור הפיצוי התכוף לסייע לנפגע להתמודד עם התקופה הקשה בה כאמור הוא אינו מסוגל להתפרנס למחייתו. הגשת בקשה לקבלת תשלום תכוף מומלץ להגיש עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים.